Milujete sladké snídaně? Pak budete milovat rána v Costa Coffee. Každý den až do 11 hodin si můžete k jakékoliv kávě dopřát za zvýhodněnou cenu Jablečnou kapsu, která se vám doslova rozplyne na jazyku. Vážně není moc lepších způsobů, jak začít den. 

Když potřebujete zpříjemnit den, stačí jen šálek kávy a dobře vybraný zákusek. Ideální volbou na sklonku léta je ručně vyráběný Karamelový dezert od českých cukrářů. Nejdříve vás na něm upoutá karamel pokrytý čokoládovými hoblinkami. Pár si jich uzobněte a pak už se pusťte do prozkoumávání nadýchaného dezertu z jemného smetanového mousse s příchutí karamelu. Okouzlí vás i kakaový piškot lehce ochucený vaječným likérem. Toto je opravdová oslava odcházejícího léta.

Ikdyž normální caffè latte se jen tak neomrzí, můžete si ho ozvláštnit různými příchutěmi. A to i velmi nezvyklými. Zajímavým zpestřením lahodného mléčného nápoje z espressa a krémového mléka je kokos. Kokosové latte sází na kokosovou omáčku, šlehačku a karamelizovaný kokos na povrchu. Salted caramel latte jde dokonce ještě dál – zjistíte totiž, že latte je možné vylepšit též sirupem ze slaného karamelu a vytvořit nevšední kombinaci chutí spolu s karamelovou omáčkou, mléčnou pěnou a posypkou ze sušenek amaretti. Zní to jako protimluv, ale žádný milovník sladkého by neměl slaný karamel vynechat. 


Soli v něm je totiž jen trocha. A důvod? Sůl zdůrazňuje chuť a lehounce zmírňuje sladkost karamelu. Budete překvapeni, jak návykový je to mix. Slaný karamel si vážně zamilujete – a stane se to už po prvním doušku Salted caramel latte. Jen pak neříkejte, že jsme vás nevarovali.  
 

Káva je dokonalým společníkem pro každý den. Ráno vás příjemně naladí, později zažene odpolední únavu a k večeru u ní můžete bilancovat, co vše se povedlo. Navozuje pohodu díky drobným rituálům, které k ní patří – stačí jen lehké přivonění k šálku a znamenité aroma čerstvé kávy už se postará o zbytek. Nezaměnitelná vůně bezpečně vyvolá příjemné vzpomínky i pocity. 

Právě jako oslava podobných okamžiků se zrodila i limitovaná edice nové kávy Old Paradise Street #24 od Costa Coffee, kterou tvoří 100procentní kolumbijská arabika. Díky lehce karamelovému a medovému aroma, jemné hořké chuti se sladkým nádechem a krémové pěně proměňuje pití kávy ve výjimečný zážitek.

Káva Old Paradise Street vždy vzniká z jednoho druhu pečlivě vybraných zrn a je k mání jen v omezeném množství. Každá série je označená číslem a nabízí milovníkům kávy odlišnou a přitom jedinečnou chuť i aroma. Můžete si z ní nechat připravit svou oblíbenou kávu místo tradiční směsi Mocha Italia – ať už jde o espresso, ristretto, flat white, caffe latté nebo cappuccino.

Název Old Paradise Street je připomínkou ulice v londýnském Lambethu, kde od vzniku značky Costa Coffee v roce 1971 pražili kávu bratři Sergio a Bruno Costové. Edici Old Paradise Street má pod palcem hlavní barista Gennaro Pelliccio. „Chtěli jsme našim zákazníkům nabídnout zajímavé a unikátní kávové chutě z celého světa, ale zachovat přitom špičkovou kvalitu, kterou očekávají,“ říká muž, jehož jazyk je tím nejlepším barometrem kvality – i proto je pojištěný na 10 milionů liber. 

Novinky emailem?

Získejte novinky a informace o dění v našich kavárnách

Costa ve světě

Šálek kávy si můžete vychutnat i v těchto 30 zemích:

Costa na webu

Sledujte nás